Go Back   FITNESS . NUTRITIE . ANTRENAMENT . CULTURISM . SUPLIMENTE NUTRITIVE . SCADERE IN GREUTATE > ORICE ALTCEVA
User Name
Password
FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 31-01-2006, 20:04   #1
Ciprica

Cum dau jos burta?????

Salut.
Am facut la viata mea ceva sport, baschet si sporturi de contact(ashihara, mai exact) timp de mai multi ani. In schimb, in ultimii 2-3 ani, programul nu mi-a mai permis sa ma tin de ele. Nasol e ca am inceput sa depun ceva straturi consistente de sunculita, care nu prea cedeaza usor. CUm procedez?
Multumesc anticipat.
  Reply With Quote
Old 01-02-2006, 00:05   #2
Dr.S.Damian

Simplu: incepi sa faci miscare si mananci mai putin.
  Reply With Quote
Old 01-02-2006, 10:02   #3
Ciprica

Ce bine ar fi

doar ca e mai greu cu alimentatia, stii, mediu stresant, activitate intensa toata ziua, shefu pe capu meu; ca sa fiu sincer, singura miscare pe care as face-o ar fi cu picioru direct in posteriorul lui infect de shef.
  Reply With Quote
Old 02-02-2006, 16:47   #4
Dr.S.Damian

E un bun inceput

Daca nu poti sa faci miscare si nici sa-ti controlezi regimul, sansele sunt reduse sa reusesti. Ai putea sa recurgi la medicatie, desi nu e cea mai grozava solutie.
  Reply With Quote
Old 17-03-2006, 15:54   #5
cip

bun

Atunci daca nu e prea mare deranj, imi puteti recomanda o dieta care sa ma ajute sa dau jos cateva kile? multumesc anticipat
  Reply With Quote
Old 18-03-2006, 11:26   #6
Dr.S.Damian
doctor

Dr.S.Damian's Avatar

Nu e deranj, dar nu fac diete personalizate aici.
Dr.S.Damian is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2006, 16:47   #7
ciprica

multumesc

mult...
  Reply With Quote
Old 20-05-2006, 00:24   #8
rusty_hawk
Registered User

rusty_hawk's Avatar

poti sa alergi,ai timp de asta?
incearca sa ii propui sefului sa va lase o pauza mai maricica in care sa puteti merge la sala.unii sefi chiar isi trimit personalu la sala.(acum nu stiu unde se incadreaza sefu tau).bafta
Old 14-03-2007, 23:37   #9
zuza
Registered User

cum scap de burta

buana ziua
am 28 si 58kg,pana anul trecut am avut 49, am avut o problema medicala(epistaxix) asa ca am fost nevoita sa iau fier,vitamine si tarosin in combinatie cu vitamina C. sa fie asta motivul pt care m-am ingrasat atat?
eu nu vad diferenta f. mare insa burta este mult prea mare, ce pot face in acest sens? ce ma sfatuiti?
multumesc
P.S. inca mai iau tarosin si vitamina C
zuza
zuza is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2007, 18:48   #10
Chinezu_BM
Registered User

Chinezu_BM's Avatar

dieta si antrenament la sala de fortza...apa plata cu lamie ...folosesti carnitina ..reduci grasimile di alimentatie....inlocuesti painea cu orez :P..ce sa mai zic
Chinezu_BM is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2008, 19:09   #11
alexu20
Registered User

am o problema....

am si eu o problema.....tot legata de burtica si sunculitze.....am facut 4 ani de fotbal profesionist si atletism.......insa cum orice vis are un sfarsit, iata'ma acum cu servici.....desigur, programul infect si o alimentatie si'au spus cuvantul......burtica + sunculitza.......am reusit sa'mi schimb alimentatia cu una mai sanatoasa si am reluat exercitiile.....rezultatul a fost ca am reusit sa dau jos destul de multa grasime (mai am putin pe abdomen, dar vad ca nu mai vrea sa se dea jos)......problema e cu burta......am ramas cu o burta imensa pe care nu am reusit sa o dau jos.......si mai e o problema.....ultima mea masa e la 18.00 si e una destul de usoara, zic eu.......insa dupa vreo 2, 3 ore, burta mi se umfla exagerat de tare (nu ma doare, dar este foarte foarte umflata, si nu are nici o treaba cu balonarea)......am nevoie de niste ajutor.......care sa fie cauza acestei umflari? de ce nu mai pot sa dau jos grasimile? si de ce burta mea nu se micsoreaza?
alexu20 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008, 03:25   #12
mihay20
Registered User

am si o problema legat de sunculita dupa abdomen e fleasca rau(zici ca e gelatina mai ales cand alerg ,flencane asa ) ) si la cat alerg (adica 3-4 pe saptamana)si pe langa asta fac si sala de 3 ori pe saptamana nu scap de ia , mentionez ca am luat tot felu de suplimente cu L-Carnitina si tot degeaba nu scap , mananc si putin cam 2000-2300 de calorii si am 1,94 m si 90 kg.Spunetim pot sa scap de ia prin sport si alimentatie si daca da cum sa fac ? P.S. Abdomene fac la sfarsitul fiecarui antrenament cand ma duc la sala cate 10-12 serii.
mihay20 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008, 13:36   #13
Alessandro
Registered User

Alessandro's Avatar

degeaba faci abdomene la fiecare antr
Alessandro is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008, 15:32   #14
danyo
Registered User

abdomenele nu sunt pentru dat burta jos,ci pentru definire(asa zise patratele),dar asta nu cand ai asa zisa "burta".singura solutie e sa alergi si sa ai o alimentatie corecta(dieta)..
danyo is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules